5 mitów o leczeniu stomatologicznym

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 10.12.2020
kategoria: Poradnik

Leczenie stomatologiczne nie budzi wśród Pacjentów dobrych skojarzeń. Niskie zaufanie do tej gałęzi medycyny sprawia, że wiele osób rezygnuje z wizyt w gabinetach. Wszystko to spowodowało, iż wokół stomatologii narosły liczne mity. Postanowiliśmy się rozprawić z pojawiającymi się najczęściej i rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Leczenie stomatologiczne boli

W Polsce ciągle wielu Pacjentów boryka się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Strach ten wiąże się z przekonaniem, że w trakcie zabiegów zawsze występuje ból. Nic bardziej mylnego, co w Dental4You® skutecznie udowadniamy od lat! W naszej klinice wykorzystujemy amerykańskie komputerowe znieczulenie The Wand, które czyni całe leczenie w pełni komfortowym. Dzieje się tak, ponieważ za cały proces podawania środka znieczulającego odpowiedzialny jest specjalny mikroprocesor. W ten sposób do organizmu dostarczana jest niezbędna ilość znieczulenia. The Wand sprawia również, że w trakcie podawania substancji nie jest odczuwane nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, a po zabiegu nie występuje typowe odrętwienie. Wszystko to sprawia, iż leczenie w Dental4You® jest bezbolesne.

2. Długotrwałe leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne, zwane również kanałowym, nie budzi dobrych skojarzeń. Długotrwały, bolesny proces, o niskiej skuteczności… Na szczęście jest to zamierzchła przeszłość. W Detnal4You® w trakcie leczenia kanałowego korzystamy z niezwykle precyzyjnego mikroskopu, który umożliwia uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Jest to ogromna pomoc dla lekarza, ponieważ otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego. Zastosowanie mikroskopu sprawia, że podnoszona jest skuteczność samego leczenia, ale również w wielu przypadkach możliwe jest skrócenie całego procesu do 1 dnia! Dlatego tego urządzenia nie mogło zabraknąć w naszej klinice!

3. Na leczenie ortodontyczne może zdecydować się wyłącznie młodzież

Istnieje powszechne przekonanie, że leczenie ortodontyczne jest zarezerwowane wyłącznie dla młodych ludzi. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby na założenie aparatu zdecydowała się osoba w wieku 40 czy 50 lat. Nasze doświadczenie wyraźnie pokazuje, że również u takich Pacjentów można skutecznie przywrócić zęby do ich optymalnego położenia. Można w ten sposób zdecydowanie poprawić nie tylko wygląd uśmiechu, ale również jakość życia. Dlatego na leczenie ortodontyczne warto zdecydować się niezależnie od wieku.

4. Nie warto leczyć zębów mlecznych

Istnieje powszechne przekonanie, że leczenie zębów mlecznych jest zbędne, ponieważ i tak wypadną. Niestety bagatelizowanie zdrowia pierwszego uzębienia może spowodować wiele negatywnych skutków, które mogą być niezwykle uciążliwe w przyszłości. Przede wszystkim przedwczesna utrata zębów mlecznych może być źródłem wad ortodontycznych. Dzieje się tak, ponieważ wyrzynające się zęby stałe nie mają żadnej bariery w postaci mleczaków, przez co może dojść do rozchwiania uzębienia. Wymagane może być więc w przyszłości kompleksowe leczenie ortodontyczne, które jest stosunkowo długim procesem. Warto również pamiętać, że próchnica z mleczaków bez większych przeszkód może przenieść się na zęby stałe. Bagatelizowanie wczesnych problemów może więc w konsekwencji doprowadzić do wielu poważnych problemów, które wymagają zastosowania bardziej skomplikowanych metod leczenia.

5. Leczenie stomatologiczne jest nieskuteczne

Wiele osób obawia się, że leczenie stomatologiczne nie tylko nie przynosi oczekiwanych efektów, ale również jest mało skuteczne. W Dental4You® zadajemy kłam temu twierdzeniu. Ogromna w tym zasługa naszego doświadczenia i umiejętności, ale również nowoczesnych technologii stosowanych w codziennej praktyce. W trakcie leczenia kanałowego stosujemy niezwykle precyzyjne mikroskopy, które pozwoliły podnieść skuteczność wykonywanego zabiegu do ponad 95%! Z kolei leczenie implantologiczne kończy się sukcesem w ponad 98% przypadków! Przytoczone fakty dobitnie potwierdzają, że współczesna stomatologia wypracowała niezwykle efektywne metody, które z powodzeniem wykorzystujemy w Dental4You®!

Co możesz teraz zrobić?

Zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy? Pragniesz poprawić jakość swojego życia? Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice! Pomożemy spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10