Bądź pewny siebie i uśmiechaj się promiennie!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 04.01.2019
kategoria: Poradnik

O tym, jak ważne jest zdrowie naszych zębów nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej mówi się również o tym, że zadbane i białe zęby mogą znacząco poprawiać naszą pewność siebie. Dzisiaj piękne zęby są jedną z naszych wizytówek – warto czyścić je regularnie i nie unikać stomatologa!

Jak postrzegani są ludzie z pięknym uśmiechem?

Liczne badania dowodzą, że osoby szczycące się pięknymi, równymi i zdrowymi zębami uśmiechają się znacznie częściej, czym zyskują sobie sympatię innych. Udowodniono również, że osoby świadome złego stanu swojego uzębienia nie tylko uśmiechają się rzadziej, ale również mówią znacznie ciszej i mniej wyraźnie – wszystko po to, aby ukryć stan zębów. Taka sytuacja może doprowadzić do całkowitego wycofania się z życia towarzyskiego. Na szczęście dzisiaj stomatologia daje nam wiele możliwości poprawy wyglądu zębów. Od czego zacząć?

Podstawowa pielęgnacja zębów

Pierwszym krokiem do wspaniałego uśmiechu będzie regularna higiena. Szczotkowanie zębów przynajmniej 2-3 razy dziennie to absolutne minimum, aby zachować ich zdrowie. Podczas szczotkowania usuwany jest osad nazębny, który z czasem zamienia się w płytkę nazębną. To właśnie na niej żerują bakterie chorobotwórcze. Dodatkowo szczotkowanie pozwala też na usuwanie resztek pokarmu z jamy ustnej. Aby codzienna pielęgnacja była jeszcze lepsza warto stosować nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust. Te ostatnie hamują powstawanie płytki.

Regularne wizyty u stomatologa

Wizyty u stomatologa to konieczność, aby zachować zęby w zdrowiu. Odwiedzając dentystę przynajmniej raz na rok mamy pewność, że wszelkie zmiany próchnicze zostaną wychwycone bardzo szybko, a ich leczenie zajmie niewiele czasu. Dodatkowo lekarz przyjrzy się także jamie ustnej i przyzębiu.

Uzupełnij luki w łukach zębowych

Brak zębów to powszechny problem Polaków. Powinniśmy być świadomi, że ubytek nawet jednego zęba znacząco wpływa na jakość gryzienia, przeżuwania. Braki w uzębieniu mogą rzutować na sposób artykulacji wyrazów, w skrajnych przypadkach również na naszą mimikę. Dzisiaj mamy wiele możliwości na uzupełnienie takich luk – najpowszechniej stosowane są implanty zębów. Do innych metod zalicza się protezy oraz mosty protetyczne.

Zadbaj o biel zębów

Wybielanie nigdy jeszcze nie było tak proste i dostępne – w gabinetach stomatologicznych specjalista zaproponuje nam jedną z kilku metod, dostosowaną do nas indywidualnie. Stomatolodzy zdecydowanie odradzają samodzielne wybielanie preparatami drogeryjnymi. Mogą one powodować powstawanie nadwrażliwości szkliwa.

 Zadzwoń: (12) 222-50-10