Białe zęby na wyciągnięcie ręki!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 11.11.2018
kategoria: Poradnik

Zdrowie naszych zębów powinno być dla nas priorytetem – codzienna higiena, regularne wizyty u stomatologa oraz leczenie ubytków to podstawa. Dla wielu z pacjentów gabinetów stomatologicznych nie mniej ważny jest kolor uzębienia. Czy możemy mieć na to zagadnienie realny wpływ?
Dzisiaj skuteczne wybielanie zębów dostępne jest na wyciągnięcie ręki!

Kto może wybielać zęby?

Wybielanie zębów to zabieg zalecany osobom dorosłym, niezadowolonym z dotychczasowego koloru szkliwa. Na wybielanie decydują się często osoby publiczne oraz związane z telewizją czy estradą. Skutecznie wybielanie pozwala na rozjaśnienie koloru zębów i całkowitą zmianę estetyki uśmiechu.

Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest ciąża, ale również choroby ogólnoustrojowe, nieleczona próchnica, cukrzyca czy nowotwory. Lekarz może odmówić wybielania także w sytuacji, kiedy pacjent uczulony jest na jakikolwiek składnik substancji wybielających.

Metody na białe zęby

Obecnie istnieje wiele możliwości wybielania, z których wizyta u stomatologa i profesjonalny zabieg uznawane są za najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. W sklepach i licznych drogeriach znaleźć można preparaty do wybielania w postaci past i kremów, jednak ich użytkowanie może przynieść więcej szkód niż pożytku. W składzie drogeryjnych preparatów wybielających znajdują się różne substancje ścierające. W przypadku prób samodzielnego wybielania na zębach objętych próchnicą czy uszkodzonym szkliwie bardzo łatwo doprowadzić do powstania nadwrażliwości zęba czy degradacji szkliwa.

Bezpieczny zabieg u stomatologa

Zabieg u stomatologa gwarantuje nam nie tylko natychmiastowe rezultaty wybielania, ale i bezpieczeństwo. Stomatolodzy przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzają dokładną kontrole uzębienia, zwracając uwagę na najmniejsze ogniska próchnicy czy odsłonięte szyjki zębowe. Przed wybielaniem konieczne jest wyleczenie zmian chorobowych – w przeciwnym razie preparaty wybielające mogłyby uszkodzić wnętrze zęba.

Po leczeniu wskazany jest skaling – jego celem jest usunięcie wszelkich przebarwień z powierzchni zębów. Zaniechanie tego zabiegu sprawi, że po wybielaniu widoczne będą nieestetyczne, ciemniejsze i jaśniejsze plamy.

Metoda wybielania dobierana jest indywidualnie przez lekarza. Jedną z najchętniej praktykowanych jest zastosowanie żelu aktywowanego poprzez działanie specjalistycznych lamp BEYOND™. Sam zabieg trwa ok. 45 minut, a efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

 Zadzwoń: (12) 222-50-10