Czy wiesz, jak dbać o piękny uśmiech?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 20.08.2018
kategoria: Poradnik

Szczery i piękny uśmiech jest w stanie otworzyć nam drzwi do serc innych ludzi – i nie ma w tym zdaniu ani krzty kłamstwa. Uśmiechając się do innych ludzi wzbudzamy ich zaufanie, budujemy pozytywny wizerunek samych siebie w oczach innych. Estetyka naszego uśmiechu powinna być dla nas bardzo ważna! Jakie kroki podejmować, aby cieszyć się wspaniałym uśmiechem?

Zdrowie to podstawa

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dbanie o zdrowie naszych zębów. Regularne przeglądy oraz leczenie zmian to podstawa, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uzębieniem. Wizyty u stomatologa nie muszą wiązać się wyłącznie z przeglądami. W czasie ich trwania warto zadawać pytania dotyczące codziennej higieny i pielęgnacji. Lekarz z pewnością podpowie jakie preparaty warto stosować, aby cieszyć się zdrowymi zębami.

Również my sami podczas codziennego szczotkowania zębów powinniśmy przyjrzeć się jamie ustnej. Nasz niepokój powinny budzić wszelkie zmiany w obrębie szkliwa zęba, nadmierne i długotrwale odsłonięte szyjki zębowe, nadwrażliwość podczas szczotkowania. Szybka reakcja na wszelkie zmiany pozwoli skrócić leczenie do minimum!

Regularna higiena

Codzienne szczotkowanie zębów to absolutne minimum, aby zachować nasze zęby w zdrowiu. Na ile to możliwe szczotkujmy zęby po każdym posiłku, dodatkowo stosując również nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust. Te ostatnie zahamują rozwój płytki nazębnej i skutecznie odświeżają oddech.

Zwracaj uwagę na to, co jesz!

Nasza codzienna dieta ma kolosalny wpływ na zdrowie i stan naszych zębów. Nadmierne spożywanie cukrów oraz produktów przetworzonych przyczynia się do powstawania próchnicy. Poza klasycznymi słodyczami powinniśmy unikać także silnie słodzonych, gazowanych napojów.

Co jeść, aby wzmacniać nasze zęby? Z pewnością powinny być to przetwory mleczne i produkty zawierające wapń. Wskazane jest także picie czarnej herbaty, w której składzie znajdziemy wiele fluoru.

 Dbaj o biel swoich zębów

Białe zęby wspaniale prezentują się w pełnym uśmiechu. Warto dbać o to, aby ich kolor był jak najjaśniejszy. W tym celu powinniśmy nie tylko zrezygnować z dużej ilości czerwonego wina czy kawy, ale wziąć pod uwagę wybielanie zębów. Zabiegi te, przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, wykonywane są w sposób bezpieczny i skuteczny. Wybielanie zębów na własną rękę może prowadzić do nadwrażliwości oraz osłabienia szkliwa!Zadzwoń: (12) 222-50-10