Czy znasz metody na piękne, białe zęby?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 17.10.2018
kategoria: Poradnik

Zadbane i zdrowe zęby stanowią dzisiaj jeden z najważniejszych aspektów naszego wyglądu i prezencji. Dbałość o ich higienę oraz dobrą kondycję powinna być dla nas priorytetem! Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów – powodem są oczywiście względy estetyczne. Jakimi metodami współcześnie wybiela się zęby? Czy warto korzystać z tanich, drogeryjnych preparatów?

Elegancki uśmiech na wyciągnięcie ręki

Piękny uśmiech jest zauważany i ceniony – tego zdania są specjaliści od PR. Zdrowe i jasne zęby sprawiają, że jesteśmy bardziej pozytywnie postrzegani przez otoczenie. Może to pomagać w kontaktach prywatnych, ale również zawodowych.

Kolor zębów warunkowany jest przede wszystkim przeziernością naszego szkliwa. W przypadku osób młodych jest ono grubsze, przez co same zęby wydają się bielsze. Wraz z wiekiem szkliwo ściera się, przez co kolor nadają głębsze tkanki.

Czy wybielać na własną rękę?

Szeroka dostępność preparatów drogeryjnych i aptecznych sprawia, że zdecydowana większość osób zainteresowanych wybielaniem podejmuje się tego zadania samodzielnie. Dentyści przestrzegają przed tym! Preparaty wybielające mogą znacząco różnić się składem, a ich skuteczność opiera się na działaniu powierzchniowym. Pasty i preparaty wybielające ścierają szkliwo mogąc powodować jego poważne uszkodzenie, szczególnie jeśli obecna jest niewyleczona próchnica. Dodatkowo substancje aktywne mogą także podrażniać przyzębie i powodować nadwrażliwość szyjek zębowych.

Bezpieczne wybielanie – na czym polega?

Aby mieć pewność, że nasze zęby zostały wybielone w bezpieczny sposób należy udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Podstawą jest wykonanie oględzin jamy ustnej i wskazanie ubytków, które należy wyleczyć. Dopiero wyleczone zęby można przygotować do zabiegu wybielania.

Kolejnym krokiem jest skaling, który pozwoli na usunięcie wszelkich przebarwień oraz osadów z powierzchni szkliwa. Zaniechanie tego zabiegu sprawi, że po wybielaniu na zębach widoczne będą ciemniejsze plamy.

Zęby mogą być wybielane w gabinecie jedną z wielu metod. Najpopularniejszą jest obecnie połączenie specjalistycznego żelu nakładanego na zęby oraz lamp aktywujących składniki zawarte w preparacie. Takie wybielanie zębów trwa ok. 45 minut, a efekty widoczne są od razu i utrzymują się do 2 lat! Tuż po zabiegu pacjent zostanie poinstruowany, jak dbać o zęby w pierwszych tygodniach po wybielaniu.Zadzwoń: (12) 222-50-10