Implanty zębów – skuteczny sposób na piękny uśmiech

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 11.03.2019
kategoria: Poradnik

Implanty zębów znane są w stomatologii od dawna – stanowią jedną z najskuteczniejszych metod na uzupełnianie braków w łukach zębowych. Czy warto rozważyć je w przypadku chęci poprawienia jakości swojego uśmiechu? Zdecydowanie tak. Co powinniśmy wiedzieć o nowoczesnych implantach?

Czym są implanty?

Implant stomatologiczny to element, który ma stanowić podstawę do odbudowy utraconego zęba – można nazwać go sztucznym zamiennikiem korzeniem zęba. Jest on umieszczany w kości, po jej wcześniejszej kontroli. Implanty rekomendowane są osobom, które ukończyły 18 rok życia – wymogiem do implantacji jest bowiem w pełni ukształtowana tkanka kostna. Implanty zalecane są, kiedy w łuku brakuje jednego zęba, jak i kilku sąsiadujących ze sobą zębów.

Przygotowanie do wszczepienia implantu

Przed rozpoczęciem procedury wszczepiania implantu konieczne jest zbadanie stanu kości. Jeśli widoczne są jej braki lekarz rozpoczyna przede wszystkim proces jej odbudowy poprzez wdrożenie odpowiedniego leczenia. W między czasie konieczne jest również przeprowadzenie ogólnego wywiadu lekarskiego i zapoznanie się z przeciwwskazaniami. Wszczepianie implantu jest wykonywane po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Proces gojenia i łączenia implantu z kością trwa ok. 3-6 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest umieszczenie korony implantu, która ma imitować prawdziwy ząb.

Zalety implantów stomatologicznych

Podstawową zaletą implantu jest jego trwałość – stosując się do zaleceń lekarza oraz pilnując regularnej higieny jamy ustnej możemy mieć pewność, że jest to rozwiązanie na długie lata. Istotna jest estetyka – tworzone na indywidualne zamówienie korony implantów doskonale imitują naturalny ząb i poprawiają estetykę naszego uśmiechu. Zastosowanie implantów pozwala na uniknięcie wszelkich niewygód, na które narażone są osoby korzystające z klasycznych protez ruchomych. Ważne jest także bezpieczeństwo – implanty zębów tworzone są z materiałów obojętnych dla organizmu, przez co nie stanowią dla niego zagrożenia.

Ile kosztuje leczenie implantologiczne?

Wszystko zależy od typu implantu oraz materiałów wykorzystywanych do tworzenia koron. Zazwyczaj już podczas pierwszej wizyty kontrolnej możliwe jest określenie szacowanych kosztów leczenia.

Jak dbać o implanty?

Stomatolodzy zalecają dbanie o implanty jak o naturalne zęby – konieczne jest szczotkowanie, nitkowanie, regularne odwiedzanie lekarza stomatologa. Warto pamiętać, że na stan implantów wpływa ogólny stan zdrowia, jak również stan innych zębów w jamie ustnej.

 Zadzwoń: (12) 222-50-10