Leczenie zębów mlecznych

Leczenie najmłodszych Pacjentów jest zawsze wyzwaniem dla stomatologów. Dzieje się tak, ponieważ wymaga to nie tylko ogromnych umiejętności lekarzy, ale również odpowiedniego przygotowania pedagogicznego. W Dental4You mamy tego świadomość, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każdy wizyta najmłodszych Pacjentów była wspominana przez nich z przyjemnością.

Dlaczego warto leczyć zęby mleczne?

Wiele osób ciągle podziela przekonanie, że zębów mlecznych nie należy leczyć, skoro i tak w niedługim czasie wypadną. Niestety, działanie zgodnie z tą myślą może doprowadzić do wielu poważnych problemów rzutujących na przyszłość. Przede wszystkim należy podkreślić, że zęby mleczne utrzymują miejsce dla zębów stałych. Dlaczego to takie ważne? Przedwczesne wypadnięcie mleczaków powoduje, że dochodzi do znacznych przesunięć uzębienia. Tym samym pojawić się mogą wady ortodontyczne, które wymagać będą w przyszłości kompleksowego leczenia.

Zachowanie zębów mlecznych w jamie ustnej do odpowiedniego wieku jest więc kluczowe, w czym pomóc mogą podjęte odpowiednio szybko zabiegi.

Czy wiesz o tym, że próchnica to choroba zakaźna? Może ona więc rozprzestrzeniać się na resztę zębów, ale również inne osoby, np. poprzez pocałunek czy skorzystanie z tej samej łyżeczki. Przy okazji niestety zapomina się również, że próchnica z mleczaków może bez problemu przenieść się na uzębienie stałe. Konieczne wtedy może okazać się przeprowadzenie bardziej skomplikowanego leczenia w młodym wieku. Dlatego nie należy bagatelizować zdrowia zębów mlecznych. W ten sposób będziesz mógł skutecznie zadbać o przyszłość swojego dziecka!

Przyjemnie spędzone chwile!

Stworzenie wspaniałych wspomnień u dziecka z wizyty w gabinecie stomatologicznym to priorytet. W ten sposób można zapobiec pojawieniu się strachu przed dentystą, tzw. dentofobią. Dlatego tak ważne jest, aby leczenie stomatologiczne dzieci było całkowicie bezbolesne. W tym celu wykorzystuje się pochodzące ze Stanów Zjednoczonych komputerowe znieczulenie The Wand. To właśnie ono sprawia, że podczas zabiegów nie pojawiają się żadne dolegliwości bólowe. Co istotne, w tym rozwiązaniu wyeliminowane zostały wady tradycyjnych znieczuleń. Z jednej więc strony projektanci zadbali o przyjazny dla oka wygląd urządzenia. Aplikator, który służy podawaniu znieczulenia, przypomina swoim kształtem długopis czy czarodziejską różdżkę! Lekarz z odpowiednim podejściem może to idealnie wykorzystać w pracy z dzieckiem, czego efektem będzie szeroki uśmiech małego Pacjenta! Z drugiej strony przy wykorzystaniu komputerowego znieczulenia The Wand nie pojawia się nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, a po zakończonym leczeniu nie występuje odrętwienie. Z tych właśnie powodów urządzenie to jest stosowane w Dental4You!

Świetnym rozwiązaniem dla dzieci jest zastosowanie gazu rozweselającego. Jest to w pełni bezpieczna metoda, której celem jest wprowadzenie Pacjenta w stan rozluźnienia. Zapobiega to niepotrzebnemu stresowi związanemu z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Pozwala także przezwyciężyć strach przed leczeniem. Zastosowanie gazu rozweselającego w niektórych przypadkach sprawia, że mały Pacjent ma wrażenie, iż wizyta trwała zaledwie kilka sekund! Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to jest chętnie stosowane przy leczeniu dzieci.

Zabawa kolorami

Uczynić wizytę w gabinecie przygodą? Umożliwia to zastosowanie kolorowych wypełnień do uzupełnienia ubytków próchnicowych. Dzięki temu wizyta staje się znacznie przyjemniejsza i jest dobrze wspominana przez małego Pacjenta. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dziecko może samo wybrać kolor wypełnienia. Jest to więc świetna okazja do zabawy, a także nawiązania kontaktu lekarza z małym Pacjentem. Czyni to wizytę w gabinecie stomatologicznym wspaniałą przygodą, którą chce się przeżywać ponownie, przez co u dziecka nie pojawi się strach przed kolejną wizytą w klinice. Warto dodać, że kolorowe wypełnienia uwalniają jony cynku i fluoru, korzystnie wpływając na zdrowie zębów i zapobiegając rozwojowi próchnicy!

Co możesz teraz zrobić?

Szukasz dobrego stomatologa dla swojego dziecka? A może zastanawiasz się, czy leczenie zębów mlecznych jest naprawdę tak ważne? Koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Razem zadbajmy o przyszłość Twojego dziecka! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10