Na poprawę estetyki uśmiechu nigdy nie jest za późno!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 05.07.2018
kategoria: Poradnik

Prawidłowy zgryz, równe zęby oraz brak próchnicy – to absolutne minimum, aby nasz uśmiech prezentował się pięknie i był naszą ozdobą. Współcześnie leczenie stomatologiczne i ortodontyczne jest dostępne dla każdego, jednak wielu z nas zwleka latami z podjęciem kroków zmierzających do poprawy estetyki uśmiechu. Na szczęście na zmiany i leczenie nigdy nie jest za późno!

Z jakimi problemami zgłaszamy się do stomatologów i ortodontów?

Najbardziej powszechnym problemem Polaków jest oczywiście próchnica – dzisiaj co drugi z nas posiada przynajmniej jeden ubytek. Samo leczenie nie jest problemem, o ile tylko ubytek jest niewielki. Jeśli jednak zmiany obejmują dużą część zęba może okazać się, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Dodatkowo warto pamiętać także, że próchnica jest chorobą zakaźną – szybko przenosi się ona na inne zęby.

Nieleczona próchnica jest problemem szczególnie w przypadku małych dzieci i zębów mlecznych. Dzisiaj znacząco wzrosła świadomość konieczności leczenia „mleczaków” oraz konsekwencji zaniedbania tego zagadnienia.

Ortodonci są coraz bardziej obleganymi specjalistami – rosnąca ilość wad zgryzu u dzieci jest faktem. Co ciekawe: dzisiaj coraz więcej osób dorosłych zgłasza się do ortodonty o pomoc. Najczęściej chodzi o wyprostowanie krzywo ustawionych zębów. W takich sytuacjach ortodoncja może skutecznie pomóc dzięki zastosowaniu aparatów stałych. Chęć leczenia takich wad jest gorąco popierana przez specjalistów – jeśli tylko zęby są wyleczone i zdrowe nie ma przeciwwskazań, aby również osoby dorosłe korzystały z aparatów.

Leczenie przy pomocy stałego aparatu może trwać od pół roku nawet do kilku lat. Efekty są jednak warte czekania.

Bielsze zęby na wyciągnięcie ręki

Białe zęby bez wątpienia stanowią wspaniałą ozdobę naszej twarzy, jednak w rzeczywistości ich kolor uzależniony jest w dużej mierze od czynników genetycznych. My sami mamy niewielki wpływ na ich barwę – nadmiernym spożywaniem kawy czy herbaty możemy jedynie przyczynić się do powstawania nieestetycznych odbarwień.
Możliwość wybielenia zębów staje się okazją do polepszenia estetyki naszego uśmiechu. Zabiegi takie oferowane są w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych i przeprowadzane pod czujnym okiem specjalisty. Zdecydowanie odradza się podejmowania samodzielnych prób wybielania przy pomocy podejrzanych preparatów. Może to spowodować odbarwienia i osłabienie szkliwa.

 Zadzwoń: (12) 222-50-10