Nowoczesne metody na piękny uśmiech

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 05.11.2018
kategoria: Poradnik

Współcześnie coraz więcej uwagi poświęcamy naszym zębom – zależy nam na tym, aby były zdrowe, równe oraz prezentowały się estetycznie. Codzienna higiena zębów to jednak za mało, aby utrzymać zęby w zdrowiu. Regularne wizyty u stomatologa pozwolą na wykluczenie obecności próchnicy, wykonanie zabiegów takich jak piaskowanie czy polishing. Co jeszcze zaoferuje nam współczesna stomatologia?

Zęby bielsze dzięki prostym zabiegom

Coraz więcej osób zwraca uwagę na kolor swoich zębów i szuka metod na to, aby skutecznie je wybielić. Zamiast jednak sięgać po preparaty drogeryjne o nieznanym składzie warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz nie tylko oceni jakość naszych zębów, ale i dobierze odpowiednią metodę wybielania. Sam proces wybielania wymaga również wcześniejszego usunięcia z powierzchni zębów wszelkich przebarwień – w tym celu wykonywany jest skaling. Zaniechanie tego zabiegu sprawi, że po wybielaniu na powierzchni zębów pojawią się nieestetyczne plamy. Ważna jest także ocena stanu zębów i wyleczenie próchnicy przed wybielaniem.

Implantologia – poznaj jej zalety

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem luk w łukach zębowych przy pomocy odpowiednio dobranych implantów. Implanty zębów to obecnie najbardziej nowoczesne i bezpieczna metoda, dzięki której możemy cieszyć się pięknym uśmiechem oraz zdrowiem zębów. Aby możliwe było wszczepienie implantu konieczne jest spotkanie się ze stomatologiem i ocena jakości kości w miejscu, gdzie brakuje zęba. Jest to zabieg niezbędny – lekarz może zalecić leczenie mające na celu stopniową odbudowę tkanki kostnej. Jeśli badanie przebiegło pomyślnie ustalane są szczegóły leczenia.

Pierwszym krokiem jest umieszczenie implantu wykonanego z materiałów biozgodnych w kości. Po zagojeniu i prawidłowym połączeniu implantu z kością możliwe jest przygotowanie korony implantu – ta część będzie imitowała naturalny ząb. Korony dobierane są zarówno pod względem wielkości, jak i koloru innych zębów. Prawidłowo dobrana korona implantu jest praktycznie nie do odróżnienia od innych zębów.

Współcześnie implantologia jest zalecana jako najskuteczniejsza metoda na uzupełnianie ubytków zębowych w jamie ustnej. Lekarze podkreślają nie tylko wysoka jakość tworzyw z jakich wykonane są implanty, ale również bezpieczeństwo ich stosowania. Zadzwoń: (12) 222-50-10