Piękne zęby w kilku krokach!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 06.08.2018
kategoria: Poradnik

Zdrowe zęby kojarzone są przede wszystkim z pięknym uśmiechem. Lekarze stomatolodzy przekonują jednak, że nie powinien być to jedyny powód naszych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Wszelkie problemy z uzębieniem wpływają bezpośrednio na jakość naszego życia: sposób przeżuwania, mówienia, oddychania. Choroby zębów i przyzębia mogą negatywnie wpływać także na nasze organy wewnętrzne. Jak dbać o zęby kompleksowo?

Regularne wizyty kontrolne

Podstawą zdrowia naszych zębów i przyzębia są regularne wizyty stomatologiczne. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy umawiać się na nie raz na pół roku lub raz na rok. Podczas takiej wizyty przeprowadzana jest ogólna kontrola stanu uzębienia, planowane jest leczenie wszelkich zmian próchniczych. W czasie wizyty warto porozmawiać z lekarzem na temat polecanych past do zębów, najlepszych metod ochrony uzębienia. Lekarz podpowie, jak skuteczniej czyścić zęby oraz odpowie na nasze pytania związane z higieną.

Leczenie próchnicy

Próchnica to najczęstszy powód wizyt u stomatologa. Choroba ta określana jest dzisiaj mianem cywilizacyjnej – w Polsce co drugie dziecko posiada zmiany próchnicze. Sytuacja ta wynika przede wszystkim z niedostatecznej higieny, małej profilaktyki oraz nieprawidłowej diety pełnej cukrów. Leczenie próchnicy jest konieczne również przed innymi zabiegami: założeniem aparatu ortodontycznego, wstawianiem implantów. Zdrowe zęby są także wymagane podczas planowania ciąży.

Leczenie nieprawidłowości zgryzu

Wady zgryzu to powszechny problem, szczególnie w przypadku dzieci. Na szczęście leczenie ortodontyczne jest w stanie całkowicie wyprostować nieprawidłowy zgryz, co kolosalnie wpłynie na gryzienie, sposób mówienia, a nawet prawidłowe oddychanie! Ortodoncja daje dzisiaj wiele możliwości poprawy naszego zgryzu przy pomocy nowoczesnych aparatów, zarówno stałych, jak i ruchomych. Warto pamiętać, że na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno – również osoby dorosłe mogą zdecydować się na ten krok!

Prawidłowa dieta każdego dnia

Aby móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi zębami warto przyjrzeć się krytycznie temu, co znajduje się na naszych talerzach każdego dnia. Odpowiednia dieta to gwarancja mocnych i zdrowych zębów. Dostarczanie składników i mikroelementów takich jak wapń, fluor, magnez znacząco wpłynie na kondycję zębów. Duże ilości witamin sprawią, że również nasze dziąsła będą odpowiednio chronione.

 

 Zadzwoń: (12) 222-50-10