Piękny uśmiech – jak o niego dbać?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 26.06.2018
kategoria: Poradnik

Zadbane i zdrowe zęby są wynikiem nie tylko regularnej higieny, ale przede wszystkim zdrowej diety, kontrolnych wizyt u stomatologa. O czym musimy pamiętać chcąc cieszyć się pięknym uśmiechem? Jakie możliwości daje nam współczesna stomatologia?

Przede wszystkim: leczenie

Natura nie obdarzyła nas wszystkich tak samo pięknym uzębieniem. Zmagamy się z przebarwieniami, nieprawidłowym zgryzem, brakiem zębów. Aby móc rozpocząć pracę nad naszym uzębieniem konieczne jest w pierwszej kolejności… wyleczenie ubytków! Próchnica stanowi olbrzymi problem Polaków – szacuje się, że co drugi z nas posiada przynajmniej jeden ubytek. Co ciekawe: często jesteśmy świadomi zmian zachodzących w obrębie szkliwa, jednak odwlekamy wizytę u stomatologa tak długo, jak to możliwe. Powodem jest najczęściej strach przed bólem. Warto uświadomić sobie, że niewielkie zmiany próchnicze leczy się szybko i bezboleśnie. Duże i nieleczone zmiany, naciekające do wnętrza zęba, będą znacznie trudniejsze w leczeniu. Jeśli próchnica obejmie znaczną część zęba konieczne może okazać się nawet jego usunięcie!

Leczenie ortodontyczne

Po wyleczeniu wszystkich zębów możliwe będzie przejście do konsultacji z ortodontą. Poprzez dokładne oględziny sprawdzi on, czy nasz zgryz jest prawidłowy i czy zęby układają się w odpowiedniej linii. Dzisiaj ortodoncja może całkowicie zmienić wygląd naszych zębów – wszystko za sprawą nowoczesnych metod leczenia i coraz większej wiedzy samych lekarzy. Do najpowszechniejszych metod walki o piękny zgryz zalicza się niezmiennie aparaty ortodontyczne, które nosi się od pół roku do kilku lat.

Licówki i implanty

Ułamany ząb czy też jego całkowity brak to dzisiaj nie problem. Stomatologia estetyczna zaproponuje nam wiele rozwiązań, które pozwolą cieszyć się pięknym i równym uśmiechem. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wylicza się licówki porcelanowe (stosowane na ukruszone czy ułamane zęby) oraz implanty, które w sposób perfekcyjny imitują naturalne zęby.

Wybielanie zębów – wyłącznie u stomatologa!

Przebarwienia na zębach mogą sprawić, że nawet najzdrowsze zęby będą wyglądać źle. Niestety, wielu z nas nie potrafi odmówić sobie filiżanki mocnej kawy, herbaty czy kolejnego kieliszka czerwonego wina. Walkę z przebarwieniami warto rozpocząć pod okiem specjalisty – w gabinetach stomatologicznych stosowane są bezpieczne i skuteczne metody na wybielanie zębów.Zadzwoń: (12) 222-50-10