Połącz domową pielęgnację zębów z profesjonalnymi zabiegami stomatologicznymi

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 31.03.2019
kategoria: Poradnik

Współcześnie dbanie o zęby jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej: do dyspozycji mamy nie tylko różnorodne szczoteczki, pasty, nici dentystyczne, ale i wiele zabiegów stomatologicznych, które pozwalają na zachowanie pięknego uśmiechu i zdrowia zębów. Warto połączyć domową pielęgnację z zabiegami, aby osiągnąć spektakularny efekt i uśmiechać się częściej!

Domowa pielęgnacja – wybierz topowe produkty!

Codzienna pielęgnacja i szczotkowanie zębów powinno wejść nam w nawyk – regularne szczotkowanie wpłynie pozytywnie nie tylko na ochronę naszych zębów przed próchnicą, ale także pozwoli odświeżyć oddech. W aptekach i drogeriach znajdziemy wiele produktów do higieny jamy ustnej. Szukając idealnej pasty testujmy różne marki, aby znaleźć produkt dopasowany do naszych potrzeb. Poza klasycznymi pastami do dyspozycji mamy także pasty o naturalnym składzie.

W łazience nie może zabraknąć nici dentystycznych oraz płynu do płukania ust – te dwa produkty pozwolą na jeszcze lepszą ochronę i możliwość czyszczenia przestrzeni do których klasyczna szczoteczka nie ma dostępu. Warto mieć nici dentystyczne w plecaku czy torebce, aby móc wyczyścić zęby po posiłku w szkole czy w pracy.

Zabiegi higienizacji – czy warto z nich korzystać?

Zabiegi higienizacji są obecnie stałym punktem oferty w gabinetach stomatologicznych. W skład pełnej higienizacji wchodzi skaling, piaskowanie i polishing. Skaling pozwala na usunięcie nagromadzonego kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Piaskowanie to zabieg mający na celu usunięcie wszelkich przebarwień z powierzchni szkliwa. Zabieg ten jest szczególnie zalecany w przypadku osób nałogowo palących papierosy czy spożywających napoje takie jak kawa czy herbata. Ostatnim zabiegiem jest polishing, czyli polerowanie zębów przy pomocy specjalistycznych gumek.

Zabiegi higienizacji zaleca się wykonywać raz w roku. Efektem zabiegów są lśniące, dokładnie oczyszczone zęby.

Wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych

Wybielanie zębów jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem. Wykonanie go w gabinecie stomatologicznym jest gwarancją, że proces ten będzie bezpieczny i skuteczny. Lekarz dobierze odpowiednią metodę wybielania i zabezpieczy dziąsła i ściany jamy ustnej. Przed zabiegiem wybielania konieczne jest wyleczenie zębów!

Estetyka uśmiechu – leczenie implantologiczne

Brak zęba czy kilku zębów dotyka coraz większej ilości Polaków. Problem ten wiąże się z obniżeniem estetyki uśmiechu, ale i utrudnieniem w codziennym życiu. Uzupełnienie ubytków może poprawić jakość życia – przekonują lekarze i proponują implanty zębów, jako najnowszą i najlepszą metodę na poprawę estetyki uśmiechu.

 

 Zadzwoń: (12) 222-50-10