Poznaj tajemnice stomatologii estetycznej i popraw swój uśmiech!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 11.04.2019
kategoria: Poradnik

Możliwości stomatologii estetycznej zwiększają się z roku na rok – jej zadaniem jest przede wszystkim poprawienie estetyki naszego uśmiechu. Polacy coraz częściej krytycznie przyglądają się swoim zębom, zauważają ich wady. Dzięki stomatologii estetycznej możliwe stało się poprawienie wyglądu pojedynczego zęba, całego łuku czy też uzupełnienie nieestetycznych luk. Jak to możliwe?

Piękne zęby to nasza wizytówka

Zadbane, białe i równe zęby to nasza najlepsza wizytówka – uśmiechając się skracamy dystans pomiędzy nami i rozmówcami, szybciej nawiązujemy kontakty. Promienny uśmiech sprawia, że dla ludzi dookoła stajemy się bardziej wiarygodni.

Licówki – prosty sposób na piękne zęby

Licówki to obecnie jeden z najprostszych sposobów na poprawienie estetyki uśmiechu – są to specjalistyczne nakładki tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Do wykonania licówek konieczne jest pobranie wycisku zęba – każda licówka tworzona jest na indywidualne zamówienie. Licówki to idealna propozycja dla osób, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku uszkodziły ząb.

Nowoczesne implanty zębów, które poprawią jakość życia

Ubytki w uzębieniu wpływają nie tylko na estetykę naszego uśmiechu – braki w łukach zębowych zmniejszają wygodę gryzienia, przeżuwania kęsów pokarmu. Kiedy brak jest większej ilości zębów zmienia się nasz sposób mówienia, możliwa jest także zmiana mimiki twarzy.

Obecnie najpopularniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na uzupełnianie luk w łukach zębowych jest zastosowanie implantów zębów. Implant to element wszczepiany w kość, pozwalający na odbudowę protetyczną, neutralny dla naszego organizmu. Implanty zębów stosowane są w przypadku osób, które ukończyły 18 rok życia. Proces wszczepienia implantu podzielony jest na kilka etapów: początkowo konieczna jest kontrola stomatologiczna, określenie stanu kości, wybranie terminu zabiegu. Po wszczepieniu i zrośnięciu się implantu z kością możliwe jest stworzenie korony implantu, czyli elementu, który imitować będzie ząb.

Wybielanie zębów

Jednym z najbardziej dostępnych i najchętniej wykorzystywanych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych. Profesjonalne wybielanie przez stomatologa rozpoczyna się od oględzin zębów, zlecenie niezbędnego leczenia oraz dobrania metody wybielania. Konieczne jest również wykonanie zabiegu skalingu, aby na zębach nie pozostał osad, który mógłby spowodować nierównomierny efekt końcowy. Wybielanie w gabinecie stomatologicznym to gwarancja zastosowania skutecznych metod oraz odpowiedniego zabezpieczenia dziąseł.

 Zadzwoń: (12) 222-50-10