Sprawdzone metody na białe zęby!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 09.09.2018
kategoria: Poradnik

Jedną z najlepszych, naturalnych ozdób naszej twarzy są równe i zadbane zęby. Higiena jamy ustnej powinna być naszym nawykiem. Regularne szczotkowanie zębów przynajmniej 2-3 razy dziennie pozwala na zminimalizowanie ryzyka próchnicy oraz usuwanie płytki nazębnej. Dla wielu z nas ważny jest także kolor naszych zębów – chcemy, by były śnieżnobiałe. Czy to możliwe?

Z czego wynika kolor naszych zębów?

Barwa naszych zębów wynika przede wszystkim z genetyki, w drugiej kolejności: z przezierności szkliwa i koloru zębiny. W przypadku osób młodych – dzieci i nastolatków – szkliwo jest gęste, a jego przezierność bardzo niska, przez co nie widać koloru zębiny. Z wiekiem szkliwo zaczyna się ścierać, pojawiają się na nim pęknięcia, przez co kolor zębiny jest bardziej widoczny.

Również nasza codzienna dieta ma wpływ na kolor naszych zębów. Nadmierne spożywanie dużej ilości produktów barwiących ma kolosalny wpływ na zęby. Do takich produktów zaliczamy przede wszystkim kawę, czarną herbatę, czerwone wino, buraki. Jeśli zależy nam na bieli zębów koniecznie zmniejszmy ilość tych elementów w diecie w ciągu dnia.

Wybielanie – jaką metodę wybrać?

Sposobem na białe zęby jest bez wątpienia ich wybielanie. Wiele osób decyduje się na samodzielne przeprowadzenie tego zabiegu, przy pomocy preparatów kupionych w aptekach czy drogeriach. Warto mieć jednak na uwadze, że takie produkty mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Zawarte w pastach wybielających preparaty ścierają przebarwienia wyłącznie na powierzchni szkliwa. Ich działanie może doprowadzić do jego uszkodzenia, pękania czy nadwrażliwości. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalisty.

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest znacznie bezpieczniejsze i pewniejsze niż korzystanie z drogeryjnych preparatów. Przede wszystkim lekarz obejrzy nasze zęby i zleci niezbędne leczenie – bez tego wybielanie nie będzie możliwe. Kolejnym krokiem jest skaling, który pozwoli na usunięcie przebarwień z powierzchni szkliwa. Wybielanie zębów bez wcześniejszego zabiegu skalingu sprawi, że na zębach pojawią się nieestetyczne przebarwienia. Dobranie metody wybielania zębów jest kluczowe dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Lekarz zabezpieczy nasze dziąsła przed działaniem światła lamp wybielających i preparatów. Efekty wybielania będą widoczne już po pierwszej wizycie!Zadzwoń: (12) 222-50-10