Urzeczywistnij marzenie o pięknych zębach!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 19.02.2019
kategoria: Poradnik

Piękny uśmiech zazwyczaj kojarzy nam się z gwiazdami kina czy estrady – sami mamy wiele do zarzucenia naszym zębom. Dzisiaj jednak okazuje się, że marzenia o wspaniałym uśmiechu można łatwo urzeczywistnić. Wystarczy nieco czasu i dobrych chęci. O jakie aspekty powinniśmy zadbać, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami?

Najczęstsze problemy Polaków – z czym przychodzimy do stomatologa?

Podstawowym problemem, z którym zgłaszamy się do lekarza jest próchnica. Jest ona wynikiem zarówno nieodpowiedniej diety, jak i zaniechania higieny zębów. Bardzo często zdarza się, że taką wizytę odkładamy bardzo długo, przez co stan chorobowy może dotknąć głębokich tkanek zęba. W skrajnych sytuacjach konieczne jest jego usunięcie. Do lekarzy zgłaszamy się również z problemem paradontozy, szczególnie w zaawansowanym stadium. Rzadko kiedy decydujemy się na higienizację (zabiegi pielęgnacyjne, najczęściej wykonywane przez higienistkę stomatologiczną).

Walka o piękne zęby – od czego zacząć?

Podstawą jest regularna higiena oraz kontrolne wizyty u stomatologa. Czyszczenie zębów przynajmniej trzy razy dziennie powinno wejść nam w nawyk. Dzięki szczotkowaniu nie tylko usuwamy resztki pokarmów z jamy ustnej, ale też ścieramy osad nazębny, który w procesie mineralizacji może zamienić się w kamień nazębny. Do czyszczenia zębów używajmy nie tylko pasty i szczoteczki, ale również nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust.

Aby mieć pewność, że nasze, zęby są zdrowe przynamniej raz w roku zjawiajmy się u stomatologa w celu kontroli. Podczas wizyty lekarz oceni stan zębów, przyzębia oraz ścian jamy ustnej i zaleci niezbędne leczenie.

Nierówny zgryz, braki w uzębieniu

Olbrzymim problemem, nie tylko estetycznym, jest krzywy zgryz – to powszechny kłopot, z którym można dzisiaj skutecznie walczyć. Poprzez dobranie odpowiedniej metody korekcji zgryzu możliwe jest wyprostowanie zębów oraz zadbanie o piękny uśmiech. Pomoc w tym zakresie zaoferują gabinety ortodontyczne.

Braki w uzębieniu są spowodowane wieloma czynnikami – zęby tracimy na skutek wieku, przewlekłych chorób, ale również jako efekt nieszczęśliwych wypadków. Brak nawet jednego zęba upośledza czynność żucia pokarmów, może mieć wpływ na sposób mówienia i mimikę. Najskuteczniejszym i najbardziej rekomendowanym sposobem na uzupełnianie luk są implanty zębów. Zabieg wszczepiania implantu poprzedzony jest dokładnymi badaniami i zdjęciem rentgenowskim kości. Po zespoleniu kości i implantu na jego szczycie umieszczana jest korona implantu, która imituje ząb. Element ten wykonywany jest na indywidualne zamówienie.

 

 

 Zadzwoń: (12) 222-50-10