Zaprzyjaźnij się ze stomatologiem

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 30.11.2018
kategoria: Poradnik

Białe, zdrowe i równe zęby rzadko kiedy są dziełem natury i dobrych genów. Coraz częściej w gabinetach stomatologicznych pojawiają się pacjenci niezadowoleni z wyglądu swoich łuków zębowych. Najczęstsze problemy dotyczą skrzywienia zębów, ich nieprawidłowego ułożenia. Duża ilość osób pragnie także wybielić zęby, aby ich uśmiech był bardziej promienny. Do stomatolog zgłaszamy się także z dolegliwościami bólowymi w obrębie zębów. Jak może pomóc nam stomatolog?

Regularne wizyty u stomatologa zapewnią nam zdrowie

Wizyty u stomatologa przynajmniej raz w roku powinny być dla nas oczywiste. Podczas takich odwiedzin lekarz przede wszystkim przyjrzy się naszym zębom, sprawdzi, czy nie rozwijają się ubytki próchnicze, zwróci uwagę na wszelkie zmiany na błonach śluzowych jamy ustnej. Podczas kontroli możliwe będzie także zadanie lekarzowi nurtujących nas pytań dotyczących higieny, pielęgnacji zębów oraz ich ochrony. Specjalista może zwrócić uwagę na odsłonięte szyjki zębowe i zalecić ich leczenie. Każda wizyta u stomatologa to najlepszy dowód na to, że zależy nam na zdrowych i pięknych zębach.

Wybielanie zębów – jak zrobić to bezpiecznie?

Jednym z zabiegów, który cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem, jest wybielanie. Nowoczesne metody na wybielanie zębów są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Zastosowanie specjalistycznych żeli oraz lamp sprawia, że już po pierwszej sesji wybielania widoczne są rezultaty. Co jednak najważniejsze: lekarz przed wybielaniem zrobi niezbędny skaling oraz zabezpieczy dziąsła i szyjki zębowe.

Wykonywanie zabiegów wybielania na własną rękę wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szkliwa zębowego, jak również z możliwością uzyskania nierównomiernego efektu wybielania. Zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie specjalistom.

Kiedy w łukach zębowych brakuje nam zębów…

Wielu Polaków boryka się z problemem braków w uzębieniu. Jest to zazwyczaj następstwem nieszczęśliwych wypadków, wypadków podczas uprawiania sportów, zmian genetycznych, braku zawiązków zębowych. Dzisiaj uzupełnianie takich luk nie jest problemem. Najnowocześniejszą metodą są oczywiście implanty zębów, które wszczepia się w kość, a na ich szczycie umieszcza się koronę implantu. Ta ostatnia idealnie imituje ząb i jest tworzona na podstawie wycisku szczęki i badania komputerowego. Implanty pozwalają na zachowanie wysokiej jakości gryzienia, przeżuwania i mowy.Zadzwoń: (12) 222-50-10